«Чому так дорого» та «ніколи не даруй» — руйнуємо стереотипи про наручні годинники

Скупка та продаж годинникiв

(050) 463-33-62
Пн-Нд 9:00-21:00
3

«Чому так дорого» та «ні в якому разі не можна дарувати» — руйнуємо стереотипи про наручні годинники

Почему нельзя дарить часы

 

Годинники — невиправдано дорогі

І тут різко і рішуче відділяємо поняття «дорогий» від «переоцінений». Дорогим годинник може бути тому що його було зібрано протягом цілого року — причому працювали вкрай талановиті та дорогі фахівці. Припустимо, таких годинників в усьому світі всього 14. Інша справа — годинник-показник статусу. Який відкриває закриті двері та безсловесно повідомляє незнайомцям про можливості власника. Ось там в хід йде шкіра рідкісних звірів, діаманти в мільйон каратів або взагалі осколки марсіанського метеориту, як під корпусом Louis Moinet Meteoris.

Але ж ніхто не змушує продавати бабусину двокімнатну квартиру заради одного аксесуара, чи не так? Білл Гейтс зі статком 100 млрд доларів тішиться кварцовими Casio за 50 баксів, і нічого.

Стереотипы о часах. Билл Гейтс с дешевыми кварцевыми Casio

Білл Гейтс та його Casio

Годинника не можна дарувати

Спочатку згадаємо, що ми — освічені люди XXI століття. Будуємо швидкісні поїзди-капсули, запускаємо в космос машини і можемо розглянути Плутон в деталях. Об'єктивна причина не дарувати наручного годинника у нас може знайтися хіба що одна — одержувач не хоче ніяких годинників, не буде ним користуватися і говорить про це прямо.

Забобони на цю теми безглузді, тому що побудовані на співзвуччі з чужої мови. Китайською фраза «відправити годинника» (送 钟) схожа на «поховати батька» (送终), тому у Піднебесній контекст такого подарунка, особливо для літніх людей, зрозуміло негативний.

У східнослов'янській культурі історія обросла цілим пластом забобонів. І партнеру нібито таке не можна дарувати — зворотний відлік часу відносин увімкнеться, не інакше. І навіть передбачення смерті, згідно з інтернетом, годинник обіцяє (як тільки стрілки перестануть тікати). Та завжди знайдеться хтось, хто завзято розповість, як Маруська Сашкові в 2012-му подарувала «котли кассіо», і незабаром пара розлучилася. Зрозуміло, що в кожному розставанні винний годинник, а не проблеми в комунікації.

Є і хороша новина — із приятелями з чорними кішками у системі цінностей можна знайти лазівку. «Продайте» подарунок: попросіть за нього хоча б дві символічні гривні. Тільки не чотири, звичайно, а то всяке може трапитися — в Китаї нещасливою вважають і четвірку також.

Почему часы нельзя дарить

Годинники видають власника по бренду

На тематичних форумах існує ціла класифікація: мовляв, Rolex обирають продавці, топ-менеджери фінансових організацій та депутати з бідних країн. Поліцейські і охоронці ходять з витривалими G-Shock, хіпстери — зі смарт-годинниками і т. д. Обирайте те, що подобається і влаштовує за ціною та характеристиками. Запав у душу Rolex, як у Барака Обами — нехай буде Rolex, яка різниця, що там менеджери вибирають. Головне, щоб вам до смаку.

Барак Обама в часах Rolex
 

Міф про «вічні годинники»

Механіка дійсно працює довше в порівнянні з кварцовим механізмом, але це не означає, що стереотип «купив швейцарські, вистачить на сто років» реальний, а годинник перейде до дітей ваших правнуків як сімейна реліквія. Навіть наявність захисту від ударів у списку характеристик не гарантує, що гаджет витримає серйозне падіння. Можливо, там просто захищені камені. Пам'ятайте, найефективніший протиударний механізм — дбайливе ставлення.

Стереотипы о часах